ساک دستی

ساک دستی کاغذی

چاپ و ارائه ساک دستی اختصاصی با لوگوی برند یا شرکت شما، سیاست یک تیر و دو نشان است. با این روش نه تنها شما بسته‌ای حرفه‌ای برای ارائه محصول خود دارید بلکه برند خود را نیز تبلیغ کرده‌اید. قابلیت استفاده مجدد از این بسته و ماندگاری آن در دست مشتری باعث میشود تبلیغات شما مدت زمان بیشتری مقابل چشم مخاطب بماند.
ساک دستی نوعی از تبلیغات با استفاده از صنعت چاپ میباشد که نمیتواند با استفاده از روش‌های مجازی جایگزین شود. این روش تبلیغاتی بسیار محبوب و کاربردی است.
ساک‌های دستی کاغذی در سایزهای مختلف و با استفاده از کاغذهای متفاوتی تولید میشوند. چاپ روی این ساک‌ها میتواند چاپ رنگی با طراحی‌های حرفه‌ای و کامل و یا تنها شامل نام برند و لوگوی شما باشد. طرح روی ساک شما حتی میتواند یک طلاکوب ساده از نام تجاری شما باشد.
در مجتمع گلها با توجه به استفاده از شیت‌های اختصاصی، سایز و نوع کاغذ و مقوای ساک دستی شما کاملا با سلیقه و نیاز شما مطابقت خواهد داشت.

ساک دستی

مراحل مورد نیاز جهت تولید ساک دستی

طراحی و تولید ساک‌های دستی کاغذی نیازمند طی چندین مرحله است که عبارتند از:

 • اولین مرحله هر پروژه چاپی مرحله طراحی است. در این مرحله طرح مورد نظر در کامپیوتر به صورت کامل طراحی و آماده میشود. در رابطه با جعبه‌ها و ساک‌های دستی و هر نوع پروژه‌ای که نیاز به دایکات شدن داشته باشد، طراحی قالب نیز به مراحل چاپ افزوده میشود. قالب ساک دستی شامل خط تاهای لازم است و در صورتی که از سایزهای استاندارد استفاده شود قالب‌های عمومی از قبل آماده میباشند.
 • در قدم بعدی باید طرح روی ساک دستی را طراحی کنیم. با توجه به قالب ساک دستی ممکن است برای تمامی ابعاد ساک طراحی انجام دهیم یا فقط برای ابعاد پشت و روی ساک طراحی در نظر بگیریم..
 • بعد از اتمام مراحل طراحی و قالب‌سازی میتوان طرح را برای چاپ به چاپخانه فرستاد. در این مرحله طراحی مورد نظر روی کاغذ مناسب چاپ میشود.
 • بعد از اتمام کار چاپ در صورتی که ساک دستی خدمات پس از چاپ نظیر سلفون، طلاکوب، یووی یا امباس داشته باشد به منظور انجام این خدمات به بخش مربوطه فرستاده میشود.
 • در این مرحله کار چاپ تکمیل شده و پروژه جهت انجام خط تا با دستگاه لترپرس به بخش مورد نظر ارسال میگردد.
 • پس از انجام عملیات دایکات نوبت مرحله جعبه‌سازی است که در آن ساک‌ها به صورت نهایی خود درمی‌آیند.
 • در آخرین مرحله دسته‌ها به ساک‌ها متصل میشوند و ساک آماده استفاده می‌گردد.

انواع متریال برای ساک دستی:

کاغذ یا مقوای مورد استفاده برای چاپ ساک دستی بایستی با توجه به میزان استحکام و مقاومت مورد نیاز انتخاب گردد. علاوه بر این نوع کاربرد ساک و محصول یا خدمات ارائه شده توسط هلدینگ یا فروشگاه نیز تاثیر زیادی روی انتخاب نوع کاغذ دارد.
برای مثال برخی از محصولات هنری‌تر بوده و کاغذهای کلاسیک‌تری را می طلبند. یا اینکه برخی محصولاتی که در حوزه تکنولوژی روز قرار میگیرند نیازمند متریال مدرن‌تر میباشند.
در مجتمع چاپ گلها انتخاب نوع کاغذ یا مقوا برای ساک دستی شما به صورت کاملا سفارشی و متناسب با سلیقه و نیاز شما صورت خواهد گرفت. به طور معمول برای چاپ ساک دستی‌های کاغذی بیشتر از کاغذهایی مثل کرافت یا گلاسه استفاده میشود. اما تحریر با گراماژ بالا و انواع دیگر مقوا نیز میتواند مورد استفاده قرار بگیرد.

سایز ۱۰*۳۲*۲۳:

عرض این سایز ۲۳ ارتفاع آن ۳۲ و عمق آن ۱۰ سانت است. این ساک سایزی مناسب مصارف نمایشگاهی و محصولاتی نظیر کتاب و جزوات سایز A4 دارد. در صورتی که وزن و حجم این محصولات کم باشد ازین سایز و در صورتی که حجم بیشتری داشته باشند از سایز ۱۲*۳۵*۲۴ نیز میتوان استفاده کرد.

خدمات پس از چاپ برای ساک دستی

ساک دستی نوعی تبلیغات متحرک برای محصولات و برند شماست. بنابراین زیبایی و چشم‌نواز بودن آن اهمیت زیادی دارد. برای جذابتر شدن ظاهر ساک دستی و همچنین افزایش مقاومت و استحکام آن میتوان از خدمات پس از چاپ بهره برد. برخی از این خدمات عبارتند از:

 • سلفون به صورت براق مات یا مخملی میتواند جهت زیباتر شدن کار یا برای محافظت از آن در مقابل رطوبت استفاده شود. علاوه بر این سلفون باعث افزایش استحکام ساک دستی میشود. وزن محصولی که قرار است در ساک قرار بگیرد روی تنظیم میزان استحکام مورد نیاز ساک دستی تاثیرگذار است.
 • یووی میتواند روی لوگو، نام تجاری یا هر بخش مهم دیگری قرار گرفته و به جذابیت کار بیفزاید.
 • طلاکوب از دیگر روش‌هایی است که میتواند در رنگ‌های مختلفی مورد استفاده قرار بگیرد.
 • برجسته‌سازی با کلیشه نیز میتواند روش خوبی برای ایجاد جذابیت بالاتر باشد.
 • امباس کردن ساک دستی به معنای ایجاد طرح برجسته مثل طرح چرم روی کاغذ و ایجاد جذابیت بصری بیشتر از دیگر خدمات مورد استفاده برای ساک دستی است.
 • آخرین و قطعی‌ترین مرحله‌ای که بایستی پس از چاپ برای ساک دستی انجام شود خدمات جعبه‌سازی است. پس از این مرحله دسته ساک دستی هم به آن متصل شده و کار آماده ارائه خواهد بود.

راهنمای سفارش:

پس از تکمیل فرایند طراحی برای ثبت سفارش خود کافیست با شماره‌های موجود در سایت تماس گرفته و مشخصات محصول مورد نظر خود را اعلام بفرمایید تا هزینه محصول سفارشی شما محاسبه شود و به شما اعلام گردد. در این مرحله متخصصین این حوزه شما را در انتخاب ویژگی‌های محصولتان راهنمایی خواهند نمود.
پس از این مرحله فایل محصول مورد نظر شما مورد بازبینی قرار گرفته و در صورت وجود نقص به شما اطلاع داده خواهد شد و یا با هماهنگی شما مشکل را برطرف خواهیم نمود.
پس از طی این مراحل با توجه به تعداد مراحل عملیاتی پروژه چاپی مورد نظر، طی چهار الی پنج روز کاری محصول چاپ و آماده تحویل به شما خواهد بود.

راهنمای طراحی

برای کسب مطلوب‌ترین نتیجه ممکن، ضمن طراحی محصول خود موارد زیر را در نظر داشته باشید.

 • با توجه به نوع چاپ که از نوع افست میباشد بایستی فرمت تصویر خود را CMYK در نظر بگیرید.
 • در طراحی خود همیشه تصاویر و متون مهم را از لبه‌های کار حداقل چند میلیمتر فاصله دهید.
 • رزولیشن تصاویر خود را کمتر از ۳۰۰ نگذارید.
 • توجه کنید که نوشته‌های مشکی فقط در رنگ مشکی قابل دیدن باشند.

زمان تحویل:

مجتمع چاپ گلها پس از دریافت پروژه‌های چاپی به سرعت آنها را وارد مرحله چاپ خواهد کرد بنابراین در کمترین زمان ممکن محصول شما آماده تحویل خواهد بود.

پیشنهاد میکنیم این صفحات را هم ببینید: انواع جعبهچاپ فولدرچاپ ست اداری (پاکت ، سربرگ)