چاپ پوستر

پوستر

شاید بیشترین کار چاپی که در طول روز ممکن است به آن بربخوریم پوسترها باشند. هر روزه تعداد بسیار زیادی پوستر در سطح شهر چاپ و در مکان‌های مختلفی نصب میشوند.
پوسترها معمولا کاغذهایی با ابعاد بزرگ هستند که با استفاده از متن و تصویر سعی در انتقال مفاهیمی به مخاطبین خود دارند. سایز پوستر با توجه به مکانی که قرار است نصب شود تعیین میشود. محتوای پوستر نیز در تعیین سایز آن موثر است. جنس پوستر نیز همانند سایز آن با توجه به مورد استفاده پوستر تعیین میشود.
اهداف استفاده از پوسترها گستره گوناگونی را شامل میشود. از جمله این اهداف میتوان به اهداف فرهنگی و آموزشی اشاره کرد. علاوه بر این پوسترها روش تبلیغاتی شناخته شده‌ای هستند که به سادگی خود را به تمامی عابران معرفی میکنند. بنابراین استفاده از پوسترها بسیار محبوب بوده و جایگاه ویژه‌ای بین روش‌های تبلیغاتی مختلف دارد.
معمولا برای معرفی رویدادهای مختلفی که در جامعه رخ میدهند نیز از پوسترها استفاده میشود.

پوستر

سایز A3:

سایز A3 یک چهارم کاغذ سه‌ورقی است. این سایز برای پوسترهایی که معمولا برای معرفی رویدادها استفاده میشوند کاربرد دارد. سایز A3 کمی کوچکتر از سایز B3 می باشد.

  • سایز چاپی پوستر ۴۴*۲۹ سانتیمتر (۴۴۰*۲۹۰ میلیمتر)
  • ضمن طراحی دقت داشته باشید که مطالب و تصاویر مهم از لبه‌ها حداقل ۵میلیمتر فاصله داشته باشند. در غیر این صورت ممکن است در مرحله برش بخشی از محتوا از دست برود.

متداول‌ترین کاغذهای پوستر:

در چاپ پوسترها معمولا از دو جنس کاغذ تحریر یا گلاسه استفاده میشود.
کاغذهای تحریر در گراماژهای ۷۰، ۸۰ و ۹۰ گرمی مورد استفاده قرار میگیرند. کاغذهای گلاسه نیز در گراماژهای مختلفی چون ۱۳۵، ۱۷۰، ۲۰۰،۲۵۰ و ۳۰۰ گرم استفاده دارند.
انتخاب گراماژ کاغذ پوستر به مورد استفاده آن و انتظار مشتری از میزان ماندگاری‌اش بستگی دارد.

خدمات پس از چاپ برای پوستر

  • پوسترها معمولا برای نصب شدن روی سطوح عمودی مثل دیوار یا هر سطح دیگری مورد استفاده قرار میگیرند. با توجه به قرار گرفتن این محصول در محیط‌های باز ممکن است لازم باشد آنها را در برابر شرایط آب‌و‌هوایی مثل باران حفاظت کنیم. یکی از روش‌های افزایش کیفیت پوسترها استفاده از پوشش سلفون مات یا براق است. این پوشش ها علاوه بر ایجاد زیبایی بیشتر باعث ماندگاری محصول نیز میشوند.

راهنمای سفارش:

پس از تکمیل فرایند طراحی برای ثبت سفارش خود کافیست با شماره‌های موجود در سایت تماس گرفته و مشخصات محصول مورد نظر خود را اعلام بفرمایید تا هزینه محصول سفارشی شما محاسبه شود و به شما اعلام گردد. در این مرحله متخصصین این حوزه شما را در انتخاب ویژگی‌های محصولتان راهنمایی خواهند نمود.
پس از این مرحله فایل محصول مورد نظر شما مورد بازبینی قرار گرفته و در صورت وجود نقص به شما اطلاع داده خواهد شد و یا با هماهنگی شما مشکل را برطرف خواهیم نمود.
پس از این مرحله طی دو الی سه روز کاری محصول چاپ و آماده تحویل به شما خواهد بود.

راهنمای طراحی

برای کسب مطلوب‌ترین نتیجه ممکن، ضمن طراحی محصول خود موارد زیر را در نظر داشته باشید.

  • با توجه به نوع چاپ که از نوع افست میباشد بایستی فرمت تصویر خود را CMYK در نظر بگیرید.
  • در طراحی خود همیشه تصاویر و متون مهم را از لبه‌های کار حداقل چند میلیمتر فاصله دهید.
  • پیش از طراحی حتما سایز کارتان را با سایزهای استاندارد کاغذ هماهنگ کنید تا کمترین پرتی را در مصرف کاغذ داشته باشید.
  • در رابطه با سایز کار چاپی خود از کادر مرتبط درخواست راهنمایی کنید تا سایز دقیق پروژه چاپی شما را برایتان محاسبه کنند.
  • رزولیشن تصویر خود را کمتر از ۳۰۰ نگذارید.
  • توجه کنید که نوشته‌های مشکی فقط در رنگ مشکی قابل دیدن باشند.
  • در صورتی که بخواهید بروشور شما یووی نیز داشته باشد باید توجه کنید که یووی روی تاهای بروشور قرار نگیرد بلکه داخل لت‌ها تعبیه شود.

زمان تحویل:

مجتمع چاپ گلها پس از دریافت پروژه‌های چاپی به سرعت آنها را وارد مرحله چاپ خواهد کرد بنابراین در کمترین زمان ممکن محصول شما آماده تحویل خواهد بود.

پیشنهاد میکنیم این صفحات را هم ببینید: بروشورتراکتکاتالوگ