چاپ بروشور

بروشور

بروشور از کلمه‌ای فرانسوی به معنای دوختن گرفته شده است. این کلمه در واقع معرف کتابچه‌ای نازک و یک صفحه‌ای است که به وسیله تا شدن به چند بخش که به اصطلاح لت گفته میشوند تقسیم‌بندی میگردد.
از بروشورها به طور کلی برای معرفی کسب‌و‌کارها و مقاصد تبلیغاتی استفاده میشود. این محصول میتواند به سادگی همه جا پخش شود و اطلاعات زیادی را به مشتری منتقل کند. استفاده از بروشورها جهت تبلیغ محصولات مختلف، شرکت‌ها، مراکز تجاری و هر نوع کسب‌و‌کار و رویدادی، بسیار مرسوم و محبوب است.
توزیع آسان بروشور، صرفه اقتصادی و مقرون به صرفه بودن تولید بروشور، امکان اشتراک‌گذاری حجم بالای اطلاعات در فضایی کوچک و تاثیرگذاری بروشور در معرفی و شناسایی موضوع مورد نظر، این محصول را تبدیل به ابزاری موفق و معتبر نموده است.

 

انواع بروشور

 

شیوه تا شدن بروشورها:

طراحی بروشور و شیوه تا شدن آن به خلاقیت طراح ، مورد استفاده و پیامی که قرار است از طریق بروشور منتقل شود بستگی دارد. نمیتوان قاعده و قانون خاصی برای تا زدن بروشور در نظر گرفت. هرچند که به طور معمول شیوه‌های شناخته شده‌ای از سبک تا شدن برای بروشورها مورد استفاده قرار میگیرد.
معمولا چاپخانه‌هایی که از شیت عمومی استفاده میکنند امکان اعمال طرح‌های خلاقانه را به مشتری نمیدهند. اما مجموعه گلها پروژه‌های مشتریان را به صورت اختصاصی و سفارشی شده انجام میدهد. بدین ترتیب پروژه مشتری کاملا متناسب با نیاز و سلیقه وی آماده خواهد شد.
در تصویر زیر چند نمونه از شیوه های مرسوم تا شدن بروشور را مشاهده میکنید.

شیوه های تای بروشور

متداول‌ترین کاغذهای بروشور:

برای چاپ بروشورها معمولا از کاغذهای گلاسه یا تحریر با گراماژهای متفاوت استفاده میکنند.
کاغذهای تحریر ۷۰ و ۸۰ گرمی و کاغذهای گلاسه به صورت ۱۲۸، ۱۳۵، ۱۵۰، ۱۷۰،۲۰۰ ارائه میشوند که هرچه گراماژ کاغذ بالاتر باشد ضخامت و در نتیجه کیفیت محصول نهایی بالاتر خواهد بود.
در صورت استفاده از کاغذهای گلاسه که نوع معمولتر کاغذ بروشور هستند میتوان با سلفون‌دار کردن گلاسه بروشور حرفه‌ای‌تر و زیباتری ارائه نمود.

سایز A4:

سایز A4 متداول‌ترین سایز مورد استفاده برای بروشور میباشد. برای چاپ این سایز از کاغذ سه‌ورقی استفاده میشود.

 • سایز گسترده (باز) ۲۱x۲۹ سانتی متر (۲۱۰x۲۹۰ mm) می باشد
 • ابعاد هر لت بروشور ۳ لت ۲۱x۹.۷
 • ابعاد هر لت بروشور ۲ لت ۲۱x۱۴.۵
 • در طراحی بروشور محتوای هر لت بایستی از اضلاع لت ۵میلیمتر فاصله داشته باشد تا بعد از تا مشکلی پیش نیاید.
 • به هزینه چاپی شماهزینه تای بروشور نیز افزوده میشود.

خدمات پس از چاپ برای بروشور حرفه‌ای

 • بروشورها معرف کسب‌و‌کار و اعتبار شما میباشند بنابراین ظاهر و کیفیت آنها از اهمیت بسزایی برخوردار است. در طول روز بروشورهای بسیاری تولید و به دست مخاطبین میرسند. اما اینکه مخاطب کدام بروشور را نگه میدارد بستگی به نوع اطلاعات ارائه شده در بروشور، نحوه ارائه اطلاعات، طراحی و زیبایی کار دارد.
  علاوه بر این ماندگاری بروشورها در دست مخاطب کیفیت بالاتری از محصول را میطلبد. بنابراین استفاده از متریال مناسب و خدمات پس از چاپ در تولید بروشورها حائز اهمیت است.
  استفاده از کاغذ گلاسه با گراماژهای بالاتر مثل گلاسه ۲۰۰، ۲۵۰ و ۳۰۰ گرمی باعث میشود که بروشور شما حرفه‌ای تر به نظر برسد و استفاده از روکش سفلون مات یا براق علاوه بر ایجاد جذابیت ظاهری باعث میشود بروشور به راحتی پاره و خراب نشود.
  امروزه بروشورها به روش‌های خلاقانه‌تری تولید و ارائه میشوند. یکی از راه‌های اعمال خلاقیت در طراحی بروشوراستفاده از برش ها و تاهای نامتعارف است.
  بروشور شما میتواند پس از عملیات چاپ دایکات شود و اشکال هندسی به خود بگیرد.
  در صورتی که بخواهید بروشور شما ظاهر جذابتری داشته باشد استفاده از یووی یکی از راهکارهای موجود است. یووی میتواند روی تمام محتوای شما یا بخشهای انتخابی از آن را پوشانده و ظاهر زیبا و گیراتری به بروشور شما بدهد.
  تمامی این خدمات در مجتمع چاپ گلها به صورت منسجم انجام میشود.

راهنمای سفارش:

پس از تکمیل فرایند طراحی برای ثبت سفارش خود کافیست با شماره‌های موجود در سایت تماس گرفته و مشخصات محصول مورد نظر خود را اعلام بفرمایید تا هزینه محصول سفارشی شما محاسبه شود و به شما اعلام گردد. در این مرحله متخصصین این حوزه شما را در انتخاب ویژگی‌های محصولتان راهنمایی خواهند نمود.
پس از این مرحله فایل محصول مورد نظر شما مورد بازبینی قرار گرفته و در صورت وجود نقص به شما اطلاع داده خواهد شد و یا با هماهنگی شما مشکل را برطرف خواهیم نمود.
پس از این مرحله طی دو الی سه روز کاری محصول چاپ و آماده تحویل به شما خواهد بود.

راهنمای طراحی

برای کسب مطلوب‌ترین نتیجه ممکن، ضمن طراحی محصول خود موارد زیر را در نظر داشته باشید.

 • با توجه به نوع چاپ که از نوع افست میباشد بایستی فرمت تصویر خود را CMYK در نظر بگیرید.
 • در طراحی خود همیشه تصاویر و متون مهم را از لبه‌های کار حداقل چند میلیمتر فاصله دهید.
 • پیش از طراحی حتما سایز کارتان را با سایزهای استاندارد کاغذ هماهنگ کنید تا کمترین پرتی را در مصرف کاغذ داشته باشید.
 • در رابطه با سایز کار چاپی خود از کادر مرتبط درخواست راهنمایی کنید تا سایز دقیق پروژه چاپی شما را برایتان محاسبه کنند.
 • رزولیشن تصویر خود را کمتر از ۳۰۰ نگذارید.
 • توجه کنید که نوشته‌های مشکی فقط در رنگ مشکی قابل دیدن باشند.
 • در صورتی که بخواهید بروشور شما یووی نیز داشته باشد باید توجه کنید که یووی روی تاهای بروشور قرار نگیرد بلکه داخل لت ها تعبیه شود.

زمان تحویل:

مجتمع چاپ گلها پس از دریافت پروژه‌های چاپی به سرعت آنها را وارد مرحله چاپ خواهد کرد بنابراین در کمترین زمان ممکن محصول شما آماده تحویل خواهد بود.

پیشنهاد میکنیم این صفحات را هم ببینید: تراکتپوسترکاتالوگ