چاپ سررسید و تقویم

تقویم، سررسید و سالنامه

میتوان با جرات گفت که زمان یکی از باارزش‌ترین دارایی‌های بشر است. بدین ترتیب هرآنچه که به شناخت و مدیریت زمان نیز مربوط میشود حائز اهمیت میگردد. یکی از ابزار بسیار کاربردی که احتمالا هر روزه با آن سروکار داشته باشید تقویم‌های رومیزی یا دیواری و سررسیدها هستند.
تقویم‌ها انواع مختلفی دارند. با اینکه انواع دیجیتال تقویم امروزه موجود است اما همچنان استفاده از تقویم‌های رومیزی، تقویم دیواری و سررسیدها جایگاه خود را با همان قدرت قبلی حفظ کرده‌اند.
معمولا صاحبان کسب‌و‌کارهای مختلف از تقویم و سرسید به عنوان ابزاری جهت تبلیغات برند خود استفاده میکنند. این محصولات برخلاف سایر اقلام تبلیغاتی به علت کاربردی بودن مدت زمان زیادی را نزد مخاطب شما باقی خواهد ماند. بنابراین مشتری شما نه تنها از دریافت این نوع تبلیغ استقبال میکند بلکه هر روز با آن سروکار دارد. این امر باعث میشود برند شما بطور غیرمستقیم در ذهن مشتری ثبت شود.

سررسید

انواع تقویم و سررسید:

تقویم ها انواع مختلفی دارند که عمدتا به دو دسته تقویم دیواری و تقویم رومیزی قابل تقسیم بندی می باشند.
تقویم های دیواری معمولا به صورت تک برگی در سایز های آ۳ یا ب۳ روی کاغذهای گلاسه چاپ میشوند. این تقویم ها میتوانند به صورت چند برگی نیز تولید و مورد استفاده قرار بگیرند.
تقویم های رومیزی نیز در سایزهای مختلفی قابل چاپ و تولید هستند. این تقویم ها به صورت چند برگی چاپ شده و روی پایه های متنوعی قابل ارائه میباشند.

 

تقویم

 

سررسیدها نیز از نظر سایز، نوع صحافی، مطالب درج شده در صفحات، تعداد رنگهای چاپ و متریال چاپی با یکدیگر تفاوت دارند. هرفردی با توجه به نوع نیاز خود جهت استفاده شخصی یا نوع انتظارات خود از تبلیغات برندش سبک خاصی از سررسید را میپسندد.
در مجتمع چاپ گلها شما برای سفارش سرسید محدودیتی نخواهید داشت و بنابر سلیقه و نیاز خود میتوانید هر نوع از این محصول را سفارش دهید.

محتوای سررسیدها

هرچه سررسید کاربردی‌تر باشد شما را به هدف تبلیغاتی‌تان نزدیک‌تر خواهد کرد. معمولا سررسیدها دارای بخشی تحت عنوان معرفی برند شرکت، بخش دفترچه تلفن، شعارها یا اشعار جالب و خواندنی، بخش‌هایی جهت یادداشت‌برداری‌های روزانه، و صفحاتی شامل عکس‌ها و متون تبلیغاتی شرکت میباشند. قطعا ایجاد محتوای خلاقانه‌تر میتواند سررسید شما را منحصربه‌فرد و ماندگارتر نماید.

قطع سررسید

چاپ سررسیدها در هر سایز قابل صحافی با توجه به سایزهای استاندارد کاغذ، امکان‌پذیر است. با‌این‌وجود معمولا سایزهای خاصی به علت خوش‌دست‌تر بودن متداول میباشند. از جمله این سایزها میتوان قطع وزیری، رقعی، اروپایی، پالتویی و جیبی را نام برد. جهت آشنایی با این سایزها بخش معرفی سایزهای مختلف سررسید را مطالعه نمایید.

انواع صحافی سررسید

صحافی سررسید رابطه مستقیمی با میزان ماندگاری و کیفیت سررسید دارد. بنابراین یکی از فاکتورهای بسیار مهم در چاپ سررسید به شمار می‌آید. درست انجام شدن صحافی و مرغوب بودن آن باعث میشود که سررسید بتواند تمام مدت سال را بدون خراب شدن در دست مشتری باقی بماند.
انواع مختلف صحافی سررسید شامل صحافی چسب گرم، صحافی فنری، صحافی ته‌دوخت و صحافی کلاسوری میباشند. بادوام‌ترین نوع صحافی ، صحافی ته‌دوخت میباشد. در این شیوه برگه‌ها به وسیله چسب و نخ محکم میشوند. بنابراین این شیوه متداول‌ترین نوع صحافی سررسید نیز به شمار می‌آید.
استفاده از صحافی فنری به علت سنگین کردن سالنامه ممکن است زیاد مورد استفاده قرار نگیرد. صحافی کلاسوری نیز بیشتر در تیراژهای پایین‌تر برای مدیران در نظر گرفته میشود.
صحافی چسب گرم ارزان‌ترین نوع صحافی سررسید است. با این وجود به دلیل دوام پایین، امکان جدا شدن برگه‌ها به مرور زمان و راحت تا نشدن صفحات برای نوشتن مطالب، خیلی مورد استفاده قرار نمیگیرد.

انواع جلد سررسید

جلد سررسید اولین فاکتوری از سررسید است که مورد توجه قرار خواهد گرفت. بنابراین دارا بودن یک جلد چشم‌نواز، سررسید شما را از یک محصول ساده به محصولی نفیس تبدل خواهد کرد.
انواع مختلف جلد مورد استفاده برای سررسیدها شامل جلد چرم مصنوعی، چرم طبیعی، گالینگور، گلاسه با سلفون، ترمو و نوع جیر میباشند.
توضیحات مرتبط با این نوع جلدها را میتوانید در بخش انواع متریال جلد سررسیدها مطالعه نمایید.

تعداد رنگ‌های چاپی

معمولا صفحات داخلی سررسیدها به صورت تک رنگ یا دو رنگ چاپ میشوند. اما برای چاپ صفحات تبلیغاتی که معمولا حد فاصل بین ماه‌ها قرار میگیرند از چاپ رنگی روی گلاسه استفاده میشود. صفحات ابتدایی و انتهایی سالنامه نیز میتواند شامل صفحات رنگی گلاسه باشد. علاوه‌بر‌این جلد سررسید نیز اگر از نوع گلاسه و سلفون باشد چاپ رنگی دارد.

چرم مصنوعی:

سررسید با جلد چرم مصنوعی

چرم مصنوعی ظاهری مشابه با چرم طبیعی داشته اما قیمت بسیار پایین‌تری دارد. تنوع طرح و رنگ چرم مصنوعی بالا بوده و این امر سبب میشود سلیقه‌های متفاوت را پوشش دهد. چرم مصنوعی میتواند دارای بافت‌های ریز تا درشت بوده و ظاهر براق یا مات داشته باشد.
لوگوی سررسید با جلد چرم مصنوعی میتواند به صورت داغکوب، طلاکوب، پلاک فلزی یا لیزری باشد.

سایز اروپایی:

سایز اروپایی اخیرا بسیار مورد توجه قرار گرفته و میتوان گفت جای سررسیدهای رقعی و وزیری را گرفته است. این سایز به علت کوچکتر بودن خوش‌دست‌تر بوده و راحت‌تر جابه‌جا میشود. سررسید‌های اروپایی در کیف‌های کوچک‌تر هم جا شده و فضای زیادی اشغال نمیکنند.
سایز اروپایی کمی کوچکتر از سایز A5 یا رقعی است. این سایز دارای طول و عرض ۲۱*۱۲.۵ سانتیمتر یا ۲۱۰*۱۲۵ میلیمتر میباشد.

خدمات پس از چاپ برای سررسید:

سررسیدها پس از انجام پروسه چاپ جهت انجام عملیات صحافی به بخش صحافی سپرده میشوند. در این بخش با توجه به سفارش مشتری صحافی مورد نظر روی سررسید انجام میشود.
در صورتی که جلد سررسید از نوع گلاسه باشد بایستی روکش سلفون بخورد. و با توجه به سفارش مشتری ممکن است انواع خدمات از قبیل یووی، طلاکوب و برجسته‌سازی با کلیشه نیاز باشد.
در رابطه با انواع دیگر جلد نیز نیاز است که لوگو به یکی از روش‌های لیزر، طلاکوب، داغکوب یا پلاک فلزی روی جلد قرار بگیرد.
بیشتر سالنامه‌ها دارای روبانی جهت مشخص‌سازی صفحه مورد نظر میباشند. استفاده از روبان در سالنامه‌های ته‌دوخت و چسب گرم امکان‌پذیر است. نوع این روبان یا چاپ لوگوی شرکت روی روبان با توجه به سلیقه مشتری انجام میشود.
از دیگر مواردی که باید به سررسید افزوده شود بدرقه است. بدرقه کاغذی است که جلد را به صفحه اول و آخر سالنامه متصل میکند. بدرقه نقش مهمی در صحافی شدن و استحکام سالنامه دارد. برای بدرقه میتوان از جنس‌های متنوع کاغذ استفاده کرد و روی آن چاپ انجام داد.

راهنمای سفارش:

پس از تکمیل فرایند طراحی برای ثبت سفارش خود کافیست با شماره‌های موجود در سایت تماس گرفته و مشخصات محصول مورد نظر خود را اعلام بفرمایید تا هزینه محصول سفارشی شما محاسبه شود و به شما اعلام گردد. در این مرحله متخصصین این حوزه شما را در انتخاب ویژگی‌های محصولتان راهنمایی خواهند نمود.
پس از این مرحله فایل محصول مورد نظر شما مورد بازبینی قرار گرفته و در صورت وجود نقص به شما اطلاع داده خواهد شد و یا با هماهنگی شما مشکل را برطرف خواهیم نمود.

راهنمای طراحی

برای کسب مطلوب‌ترین نتیجه ممکن، ضمن طراحی محصول خود موارد زیر را در نظر داشته باشید.

  • با توجه به نوع چاپ که از نوع افست میباشد بایستی فرمت تصویر خود را CMYK در نظر بگیرید.
  • در طراحی خود همیشه تصاویر و متون مهم را از لبه‌های کار حداقل چند میلیمتر فاصله دهید.
  • رزولیشن تصاویر خود را کمتر از ۳۰۰ نگذارید.
  • توجه کنید که نوشته‌های مشکی فقط در رنگ مشکی قابل دیدن باشند.

زمان تحویل:

مجتمع چاپ گلها پس از دریافت پروژه‌های چاپی به سرعت آنها را وارد مرحله چاپ خواهد کرد بنابراین در کمترین زمان ممکن محصول شما آماده تحویل خواهد بود.

دانلود تقویم ۱۴۰۰

برای دانلود تقویم سال ۱۴۰۰ از لینک های مستقیم زیر استفاده نمایید.

پیشنهاد میکنیم این صفحات را هم ببینید: بروشورکاتالوگپوستر