چاپ فاکتور

فاکتور

تقریبا میتوان گفت هر مجموعه و شرکتی که کار فروش انجام میدهد نیاز به فاکتور دارد. فاکتور سندی است کاغذی که در آن آیتم‌های به فروش رسیده ثبت شده و مهر و امضا میشوند. این سند هم نزد خریدار و هم نزد فروشنده باقی خواهد ماند. بدین ترتیب پیگیری‌های بعدی فروش ساده‌تر خواهد بود.
داشتن فاکتور به‌خودی‌خود به اعتبار فروش شما خواهد افزود. هرچه این فاکتور حرفه‌ای‌تر باشد نوع نگاه مشتری هم به کسب‌و‌کار شما جدی‌تر میشود.
به طور کلی فاکتور را نمیتوان به انواع خاصی محدود کرد. با توجه به اینکه مجتمع چاپ گلها از شیت‌های اختصاصی استفاده مینماید میتواند فاکتور شما را با ویژگی‌های کاملا سفارشی شده و مطابق سلیقه شما چاپ نماید.
منظور از فاکتور میتواند هر سندی مثل رسید خرید، قبض پارکینگ، قبض انبار، قولنامه، مبایعه‌نامه و در کل هر سندی که پرفراژ و شماره میخورد، باشد.
بیشتر فاکتورها صحافی سرچسب میشوند و شامل پرفراژ و شماره که با دستگاه ملخی ثبت میشود، هستند. اما دارا بودن یا نبودن این ویژگی‌ها بنا بر نیاز و سلیقه شما تعیین خواهد شد.

فاکتور

انواع فاکتور

انواع فاکتور از نظر جنس کاغذ مصرفی:

  • فاکتور کاربن‌لس: این نوع فاکتور امروزه رایج‌ترین نوع فاکتور میباشد. کاغذ کاربن‌لس خودش دارای خاصیت کپی‌کنندگی بوده و نیازی به استفاده از کاربن ندارد. به همین دلیل به آن کاربن‌لس یا فاقد کاربن میگویند.
  • فاکتور تحریر: این نوع فاکتور از کاغذ تحریر ۷۰ گرم تولید میشود و برخلاف نوع کاربن‌لس نیاز به استفاده از کاربن مابین صفحات دارد. بین صفحات این نوع فاکتور الوان ۶۰گرم قرار داده میشود. فاکتور تحریر قیمت پایین‌تری دارد و کیفیت چاپش هم بالاست.

انواع فاکتور از نظر سایز و کاربرد:

فاکتورها و به طور کلی اسناد چاپی معمولا روی سایزهای استاندارد کاغذ چاپ میشوند تا کمترین دورریز کاغذ را داشته باشیم. این سایزهای استاندارد شامل سایزهای A2 تا A6 و B2 تا B6 میباشند.
معمولا بزرگترین سایز مورد استفاده برای فاکتور سایز A3 بوده و کوچکترین آن هم سایز A6 است. اما فاکتورهایی در سایز یک سوم A4 که عرض ۱۰ و طول ۲۲ دارند نیز برای برخی کاربری‌ها معمول است.
فاکتورهایی مثل فاکتور رسمی دارایی در سایز A4 ارائه میشوند.

انواع فاکتور از نظر تعداد برگ‌ها:

فاکتورها میتوانند به صورت تک‌برگی، دوبرگی، سه‌برگی و چهار‌برگی ارائه شوند. معمولا وقتی فاکتورها بیش از یک برگ با یک شماره داشته باشند برگ‌های دوم، سوم و چهارم را با رنگهای دیگری مثل صورتی زرد و آبی ارائه میدهند.

انواع فاکتور از نظر تعداد رنگ‌ها:

فاکتورها معمولا به صورت تک‌رنگ یا دورنگ ارائه میشوند. اما استفاده از فاکتورهای تمام رنگی نیز در مواردی کاربرد دارد.

خدمات پس از چاپ فاکتور

  • پس از چاپ فاکتور و انجام عملیات برش در صورتی که فاکتور دارای شماره باشد بایستی با دستگاه ملخی شماره بخورد. این شماره‌ها همان اعداد قرمز بالای فاکتورها هستند که معمولا فونت و ظاهرشان با بقیه آیتم‌های چاپی فرق دارد.
  • یکی از ویژگی‌های برخی فاکتورها داشتن پرفراژ است. در اینگونه فاکتورها هر صفحه از فاکتور از بخشی که پرفراژ خورده است قابل جدا شدن است. بدین ترتیب یک بخش از فاکتور به دست مشتری و بخش دیگر آن دست فروشنده میماند. معمولا قبض‌ها بدین صورت پرفراژ میخورند.
  • آخرین مرحله تولید فاکتور مرحله صحافی است. فاکتورها معمولا سرچسب میخورند . بدین ترتیب معمولا صفحات فاکتور از بخش بالا به یکدیگر متصل شده اند.

راهنمای سفارش:

پس از تکمیل فرایند طراحی برای ثبت سفارش خود کافیست با شماره‌های موجود در سایت تماس گرفته و مشخصات محصول مورد نظر خود را اعلام بفرمایید تا هزینه محصول سفارشی شما محاسبه شود و به شما اعلام گردد. در این مرحله متخصصین این حوزه شما را در انتخاب ویژگی‌های محصولتان راهنمایی خواهند نمود.
پس از این مرحله فایل محصول مورد نظر شما مورد بازبینی قرار گرفته و در صورت وجود نقص به شما اطلاع داده خواهد شد و یا با هماهنگی شما مشکل را برطرف خواهیم نمود.
پس از طی این مراحل با توجه به تعداد مراحل عملیاتی پروژه چاپی مورد نظر، طی سه الی چهار روز کاری محصول چاپ و آماده تحویل به شما خواهد بود.

راهنمای طراحی

برای کسب مطلوب‌ترین نتیجه ممکن، ضمن طراحی محصول خود موارد زیر را در نظر داشته باشید.

  • با توجه به نوع چاپ که از نوع افست میباشد بایستی فرمت تصویر خود را CMYK در نظر بگیرید.
  • در طراحی خود همیشه تصاویر و متون مهم را از لبه‌های کار حداقل چند میلیمتر فاصله دهید.
  • رزولیشن تصاویر خود را کمتر از ۳۰۰ نگذارید.
  • توجه کنید که نوشته‌های مشکی فقط در رنگ مشکی قابل دیدن باشند.

زمان تحویل:

مجتمع چاپ گلها پس از دریافت پروژه‌های چاپی به سرعت آنها را وارد مرحله چاپ خواهد کرد بنابراین در کمترین زمان ممکن محصول شما آماده تحویل خواهد بود.

پیشنهاد میکنیم این صفحات را هم ببینید: چاپ فولدرتراکتچاپ ست اداری (پاکت، سربرگ)