چاپ فولدر

فولدر

فولدرها پوشه‌هایی کاغذی هستند که جهت نگهداری از اسناد کم‌حجم مورد استفاده قرار میگیرند. معمولا صاحبان شرکت‌ها برای ارائه برخی اسناد و برگه‌های مهم کاری خود نیاز به این محصول پیدا میکنند.
این محصول علاوه بر کاربردی که برای شرکت دارد میتواند با اهداف تبلیغاتی نیز ترکیب گردد. بدین ترتیب با چاپ لوگو و بیوگرافی شرکت همراه با تصاویر مرتبط روی فولدر میتوانید از آن در جهت تبلیغ برند خود نیز استفاده نمایید.
محتویات فولدر میتواند شامل سی‌دی، کاتالوگ کم‌حجم، بروشور، اوراق و کارت شرکت جهت ارائه به مشتری یا مخاطب شرکت به صورت یکجا باشد. این نحوه ارائه اوراق به مشتری میتواند نشان‌گر ارزش وی نزد شما بوده و تاثیر بسزایی در ایجاد حس مثبت نسبت به برند شما داشته باشد.
استفاده از این شیوه تبلیغاتی غیر از تاثیر لحظه‌ای که روی مشتری دارد میتواند با مدت زمانی هم که مورد استفاده قرار میگیرد باعث ثبت شدن برند شرکت در ذهن مشتری گردد.

فولدر

مشخصات فولدرها:

سایز، تعداد لت، و شکل فولدرها با توجه به سلیقه و نیاز مشتری میتواند تنوع بسیار زیادی داشته باشد. پیش از هر چیزی بایستی نوع استفاده فولدر را تعیین کنیم. برای مثال اگر فولدری بخواهد برای ارائه سی‌دی چاپ شود بایستی بخشی مختص به قرار گرفتن سی‌دی در آن تعبیه شده باشد.
به طور معمول فولدرها به صورت دو لت یا سه لت ارائه شده و سایز A4 دارند. نحوه باز شدن فولدر میتواند عمودی یا افقی باشد و تاهای درون فولدر میتوانند انواع چند ضلعی یا منحنی باشند.
معمولا تعدادی قالب به صورت از پیش آماده شده برای چاپ فولدر موجود است که میتوان طرح اختصاصی شرکت مورد نظر را بر روی آنها پیاده کرد. در صورتی که مشتری قالب اختصاصی خودش را نیز طراحی کرده باشد فولدر وی بصورت سفارشی آماده خواهد شد.
از آنجایی که فولدرها به منظور حمل اوراق و اسناد مورد استفاده قرار میگیرند سایز آنها بایستی پیرو سایزهای استاندارد باشد. سایزهای استاندارد متداول جهت چاپ فولدر را در بخش سایزهای پیشنهادی ملاحظه میفرمایید.
متریال مورد استفاده جهت چاپ فولدرها معمولا گلاسه با گراماژهای بالا مثل ۳۰۰ گرم به بالا و یا مقواهای متفاوت میتواند باشد. که در بخش جنس متریال ها توضیحات کاملتری را مشاهده مینمایید.

متریال مورد استفاده جهت چاپ فولدر:

از آنجایی که فولدرها نقش محافظ دارند جنس آنها بایستی از نوع مقوا و با گراماژهای بالا باشد.
انواع گلاسه به کار رفته برای چاپ فولدر معمولا گراماژهای بالای ۳۰۰ را شامل میشود.
غیر از گلاسه میتوان از مقواهایی نظیر پشت طوسی، پشت سفید یا کاغذهای کتان و کارتی با گراماژ بالا نیز استفاده نمود.
می توانید توضیحات کامل انواع مقوا و گلاسه را در لینک‌های سمت راست مطالعه نمایید.

سایز رحلی:

سایز رحلی به دو صورت رحلی بزرگ و رحلی کوچک موجود است. رحلی بزرگ از کاغذ چهارونیم ورقی با سایز (۱۰۰*۷۰ سانتیمتر) و رحلی کوچک از کاغذ سه‌ورقی با سایز (۹۰*۶۰ سانتیمتر) بدست می‌آید.
این سایز به عنوان A4 و B4 نیز شناخته میشود. سایز A4 برابر ۲۹*۲۲ سانتیمتر و سایز B4 برابر ۳۴*۲۴ سانتیمتر است.
سایز رحلی متداول‌ترین سایز برای فولدر است. چرا که اغلب اوراق شرکتی در سایز A4 میباشند.

خدمات پس از چاپ فولدر:

معمولا برای اینکه فولدرها استحکام بیشتری داشته باشند و دچار پارگی نشوند روی آنها روکش سلفون کشیده میشود. سلفون با توجه به سلیقه مشتری میتواند از نوع براق، مات یا مخملی باشد.
غیر از سلفون برای جذابتر کردن نمای بصری فولدرها میتوان از خدماتی چون امباس، طلاکوب و یووی نیز استفاده نمود.
فولدر پس از انجام عملیات چاپ و اجرای خدمات پس از چاپ نظیر سلفون و امباس، بایستی جهت انجام برش توسط لترپرس و با قالب مختص خودش به بخش مربوطه ارسال شود.
پس از اینکه قالب فولدرها برش خورد بایستی تا بخورد و در نهایت به شکل نهایی خود آماده سازی شود.

راهنمای سفارش:

پس از تکمیل فرایند طراحی برای ثبت سفارش خود کافیست با شماره‌های موجود در سایت تماس گرفته و مشخصات محصول مورد نظر خود را اعلام بفرمایید تا هزینه محصول سفارشی شما محاسبه شود و به شما اعلام گردد. در این مرحله متخصصین این حوزه شما را در انتخاب ویژگی‌های محصولتان راهنمایی خواهند نمود.
پس از این مرحله فایل محصول مورد نظر شما مورد بازبینی قرار گرفته و در صورت وجود نقص به شما اطلاع داده خواهد شد و یا با هماهنگی شما مشکل را برطرف خواهیم نمود.

راهنمای طراحی

برای کسب مطلوب‌ترین نتیجه ممکن، ضمن طراحی محصول خود موارد زیر را در نظر داشته باشید.

  • با توجه به نوع چاپ که از نوع افست میباشد بایستی فرمت تصویر خود را CMYK در نظر بگیرید.
  • در طراحی خود همیشه تصاویر و متون مهم را از لبه‌های کار حداقل چند میلیمتر فاصله دهید تا هنگام برش مشکلی پیش نیاید.
  • رزولیشن تصاویر خود را کمتر از ۳۰۰ نگذارید.
  • توجه کنید که نوشته‌های مشکی فقط در رنگ مشکی قابل دیدن باشند.

زمان تحویل:

مجتمع چاپ گلها پس از دریافت پروژه‌های چاپی به سرعت آنها را وارد مرحله چاپ خواهد کرد بنابراین در کمترین زمان ممکن محصول شما آماده تحویل خواهد بود.

پیشنهاد میکنیم این صفحات را هم ببینید: ست اداری( پاکت ، سربرگ)ساک دستیفاکتور