کاغذ پشت چسبدار

 

 

معرفی کاغذ پشت چسبدار

کاغذ پشت چسبدار نوعی از کاغذ است که قابلیت چسبانده شدن روی سطوح مختلف را داراست. این نوع کاغذها تحت عنوان لیبل هم شناخته میشوند. درواقع این کاغذها دارای یک بخش رویه (Front Stock) و یک بخش زیره (Release Line) میباشند. بخش رویه دارای یک سطح از جنس گلاسه و کتد به صورت مات یا براق و یک سطح چسبدار (Adhesive) است. روی سطح گلاسه میتوان طرح‌های مختلف را چاپ کرد و سطح چسبدار را به مکان مورد نظر چسباند.

دوام و استحکام کاغذهای پشت چسبدار بالا بوده و کیفیت چاپ آنها نیز مطلوب است. زیره این نوع کاغذها به دو صورت زرد و سفید عرضه میشود. قابلیت چسبندگی این لیبل ها به صورتی است که پس از چسبانده شدن بدون پارگی قابل جدا کردن نیستند.

کاغذهای پشت چسبدار تنوع گوناگونی دارند.این کاغذها از نظر کیفیت و جنس رویه، ضخامت زیره و قدرت چسبندگی از یکدیگر متمایز میشوند.

سایز کاغذهای پشت چسبدار

این نوع کاغذ به صورت بندهای ۲۰۰ برگی ارائه میشود. هر برگ کاغذهای پشت چسبدار دارای ابعاد ۷۰*۵۱ سانتیمتر معادل ۷۰۰*۵۱۰ میلیمتر میباشد.

موارد استفاده کاغذ پشت چسبدار

کاغذهای پشت چسبدار معمولا جهت لیبل زدن روی محصولات مختلف مورد استفاده قرار میگیرند. چاپ روی کاغذهای پشت چسبدار از چاپ روی خود محصول ساده‌تر است و این کاغذها به سادگی روی سطوح چسبانده میشوند. بنابراین استفاده از این کاغذها بابت لیبل محصولات مختلف بسیار مرسوم است.

موارد استفاده لیبل انواع صنایع غذایی، نوشیدنی، آرایشی بهداشتی و بسیاری صنایع دیگر را شامل میشود.

برندهای کاغذ پشت چسبدار

برندهای معروف این نوع کاغذها شامل برچسب‌های سوپرانو (Suprano)، رویال (Royal)، پیک پاور (Peak power)، دکسی (Dexi)، ستیو (Cetio)، گلدن طلایی (Gold Golden)، گلدن مشکی (Black Golden) و کرب (Crab) میباشند.

 

پیشنهاد میکنیم این صفحات را هم ببینید: انواع کاغذ تحریرانواع مقواانواع کاغذ گلاسه